Profesor Leszek Szenborn kierownik katedry i kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych będzie gościem specjalnym internetowego wykładu zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu. Szkoła na wykład zaprasza w szczególności ósmoklasistów. Wirtualne spotkanie zaplanowano 27 kwietnia o godzinie 15.00. Odbędzie się ono na platformie Teams. Zainteresowanym liceum udostępni link.

Gość specjalny wałbrzyskiego liceum to jeden z najbardziej uznanych w regionie specjalistów w temacie chorób zakaźnych. Profesor Szenborn jest na co dzień związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

Wykład będzie dotyczył obecnej sytuacji związanej z pandemią, a przede wszystkim szansy, jaką są rozpoczęte szczepienia.

  • Nasi uczniowie bardzo często uczestniczą w tego typu wykładach, które są uzupełnieniem procesu kształcenia, dlatego przy tej okazji chcemy pokazać być może przyszłym uczniom, jak to wygląda. Na wykład zapraszamy ósmoklasistów i ich rodziców. Tym razem, w związku z powagą sprawy i sytuacji wykład polecamy uwadze także pozostałych mieszkańców Wałbrzycha i Dolnego Śląska – zachęca siostra Dorota, dyrektor Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Wałbrzychu.